Vyro draugai tikino, kad tokios žmonos, kokios ieško – tiesiog nėra

Data

Šiaulietis Egidijus Gubinas (38 m.) su žmona augina dvynukes (1,7 m.) ir veda savęs pažinimo, astrologijos mokymus. Nuo 15 metų pradėjęs gatvės gyvenimą su cigaretėmis ir alkoholiu, vėliau išgyvenęs sudėtingas finansines krizes, šiuo metu Egidijus ne tik padeda kitiems išlipti iš gyvenimo duobių konsultuodamas asmeniškai, bet ir pats eina dvasingumo keliu.

Alkoholis tapo priešu

Visada labiau domėjausi humanitariniais dalykais, tikslieji mokslai man nesisekė. Domėjausi istorija, literatūra, kurdavau eiles, lietuvių mokytojai tas patikdavo. Įstojau į universitetą studijuoti filosofiją ir visuomenės mokslus, tačiau po pusantro kurso išvykau į Angliją papildomai užsidirbti studijoms. Ir likau ten su pertraukom penkeriems metams: grįždavau, išvykęs padirbdavau ir vėl grįždavau į Lietuvą.

Kartą grįžęs pradėjau dairytis visokių verslų, tuomet man buvo apie 26 metus. Įvyko daug pokyčių, atsirado daug skolų, tuomet išgyvenau nepaprastai sunkų periodą. Jis privertė mane galvoti, kodėl bėdos atsitinka būtent man, kodėl apskritai kyla problemos: darbinės, finansinės, asmeninės, psichologinės. Ir tuomet atėjo aiškus supratimas, kad visgi visos bėdos prasideda dėl alkoholio vartojimo. Supratau, kad alkoholis yra mano priešas.

Sportas padėjo atsisakyti potraukio alkoholiui

Anglijoje kurį laiką dirbau kiniečių restorane, draugavau su kiniečiais. Jie pradėjo mane mokyti Kung Fu technikų, kurios pradžioje atrodė juokingos, bet vėliau tapo įdomu. Grįžęs į Lietuvą pradėjau ieškoti, kas kultivuoja šią sporto šaką ir kur galiu mokytis toliau. Susiradau Šiauliuose klubą, pradėjau vaikščioti į treniruotes ir įsikvėpiau tapti Kung Fu sporto meistru. Dėka to man pavyko atsikratyti rūkalų, alkoholio, pradėjau skaityti saviugdos knygas, keltis penktą valandą ryte, darydavau mankštą. Finansinės problemos vis dar kamavo, bet viduje jaučiausi geriau.

Sumaištis dėl vegetarizmo

Nors rūkiau, vartojau alkoholį, bet visada domėjausi, ką valgyti sveika. Informacija viešoje erdvėje iš tiesų prieštaringa ir nuolat kintanti: vieną kartą kiauliena sveika, kalakutiena nesveika, vėliau atvirkščiai. Ir dar daug tokių dalykų. Kažkur perskaičiau giliai susimąstyti privertusį tekstą apie tai, kad mažas vaikas niekada nepapjautų triušiuko, o su juo žaistų, todėl pradėjau ieškoti daugiau informacijos apie vegetarizmą. Tai paskatino mane atsisakyti mėsos. Tada mano aplinkoje nebuvo nei vieno pažįstamo vegetaro, buvo sunku.

Ieškodamas kaip išspręsti finansines problemas, 2010 m. išvykau dirbti į Norvegiją. Viešbutyje, kuriame dirbau, sutikau estą. Jis jau 15 m. buvo vegetaras. Jo pasakojimai ir argumentuoti paaiškinimai padėjo man be baimės visiškai atsisakyti mėsos. Dar po keleto mėnesių jis prasitarė, kad visgi žaliavalgystė yra dar geriau nei vegetarizmas. Pusmetį praleidau žaliavalgiaudamas, tačiau norėjosi virto maisto, ėmiau ieškoti atsakymų. Taip atsirado O. Torsunovo knygelė apie dienos režimą ir apie mitybą. Ten taip pat buvo informacijos apie ajurvedą, vedas. Žodį „vedos“ jau buvau girdėjęs, bet kažko trūkdavo. Ta knygelė labai mane įkvėpė, pradėjau ieškoti giliau kas ten ką reiškia. Būtent taip prasidėjo pažintis su vedine kultūra.

Prasmės veikloje paieškos

Dirbau viešbutyje, atlyginimas buvo geras, bet viduje kažko trūko. Vis aplankydavo mintys, kad turiu padaryti kažką daugiau. Išgirdęs keletą psichologo Donato Janickio paskaitų apie savęs pašaukimą ir psichofizinę prigimtį pradėjau tuo domėtis daugiau, o vėliau jis mane įkvėpė skaityti paskaitas. Po ilgų akademinių atostogų baigiau mokslus ir tais pačiais 2012 m. pirmąsias paskaitas pravedžiau savo universitete.

Ieškodamas praktinių žinių, leidžiančių geriau pažinti savo prigimtį, 2012 m. pradėjau studijuoti vedų astrologiją Maskvoje. Ji man padarė didelį įspūdį, atsirado dar didesnis įkvėpimas, tikėjimas, supratimas, kad tas žinias galima pritaikyti praktiškai.

Šeima džiaugėsi pokyčiais

Draugams mano pokyčiai atrodė keisti. Kai draugams pasakydavau, kad nebevalgau mėsos, žiūrėdavo į mane lyg iš kitos planetos. Tačiau vėliau džiaugėsi. Šeima irgi buvo laiminga dėl to, kad pasikeičiau, kad mano gyvenime atsirado didesni tikslai.

Ieškojau sąmoningos Ir išmintingos žmonos

Draugai sakė, kad Šiauliuose nerasiu tokios: nerūkančios, nevartojančios alkoholio, išmintingos ir gyvenančios panašiomis vertybėmis į mano. O aš sakiau, kad jei reikės, Dievas atsiųs. Vėliau taip ir įvyko, kai viename susibūrime aš skaičiau paskaitą ir ten ją sutikau.

www.sankirtana.lt

Nuotraukos E. Gubino asmeninis archyvas

Daugiau
straipsnių